TOPlist

  BRNO TFP : - Z důvodu obohacení svého portfólia nabízím focení formou TFP - (vy poskytnete model na focení a já Vám dodám fotografie). To celé je ZDARMA bez finančních nároků z obou stran. Pokud by měl někdo o focení zájem napište mi do zpráv nebo do komentů, ať se můžeme společně domluvit.
  Druh fotografií : Portét
  Lokalita: BRNO - centrum
  Ateliér: NE
  Časová náročnost : 30 minut
  Dodání fotografií : Emailem do 7 dnů
  Počet fotografií : 1-5 Ks
  VŠEDNÍ DNY KDYKOLIV PO 17h - VÍKENDY DLE DOMLUVY

  CO JE TFP/TFCD : - Time for prints (TFP) je forma dohody mezi fotografem a modelem/kou na focení, ve kterém nejsou žádné straně účtovány peníze a výsledné fotografie mohou obě strany využít pro svou prezentaci. Tento termín se používá s různými kombinacemi: Time/Trade/Test For Prints/Portfolio/Pictures, popřípadě s koncovkou CD, zkracované na TFP resp. TFPCD či TFP/CD. Doslovný překlad je čas za fotografie, volnější pak čas/právo obchodu (výměnou) za zvětšeniny/portfolio (snímků). Případné „CD“ na konci zkratky pouze znamená, že toto portfolio bude předáno ve zdigitalizované podobě na kompaktním disku (Compact disk, CD), jinak mohou být předány jako fotokopie nebo vytisknuté digitální fotografie. To, jak budou fotografie předány a v jaké formě, bývá zvykem dohodnout před focením, písemně nebo slovně, stejně jako případné výlohy, které do TFP nebudou patřit a některá ze stran si je bude muset uhradit sama.

  Co TFP obnáší : - Jde v podstatě o dohodu mezi modelem a fotografem, která se týká fotografování a způsobu naložení se vzniklými fotografiemi. Fotograf obvykle nabídne bez nároku na honorář modelu sérii nejlépe zdařilých fotografií. Model jako protislužbu většinou fotografovi poskytne licenci pro použití pořízených fotografií a udělí fotografovi dohodnutý model release. TFP je vlastně formou barteru – žádná ze stran neplatí té druhé peníze (za fotografování jako takové) – a prospěch z této dohody mají obě strany: model(ka) získá fotografie do svého „booku“, kterými se může prezentovat (například pro další zakázky, konkurzy apod.) a fotograf další referenci a fotografie do svého portfolia. TFP praktikují začínající, amatérští a poloprofesionální i profesionální fotografové, často bývá používáno k vyzkoušení kreativního záměru.
  KOMENTÁŘE;